Hamam Isıtma Sistemleri Nedir?

Hamam Isıtma Sistemleri Nedir?, Türk Hamamları’nın ünü dünyaya yayılmıştır. Birçok turistin ve insanın Türkiye’ye gelirken yapılacaklar listesinin başlarında yer alan hamamlarda ısınma sistemi nasıl sağlanır? Hamamlardaki sıcak su, göbek taşı, sauna gibi ısı derecelerinin yüksek düzeyde olduğu alanlarda ısı nasıl sağlanır? Hamam ısıtma sistemi olarak bilinen ve artık gelişen teknoloji ile birlikte en çok tercih edilen elektrikli yerden hamam ısıtma sistemiyle sağlanmaktadır. Bu sistem zeminlerin altına uygulanarak kullanılan birbirinden kaliteli malzemeler ve kablolar yardımıyla ısıtma görevini üstlenmektedir. Kullanımı son derece basit, güvenilir ve ekonomik olan bu sistem hem göze, hem de kullanıcıya hitap etmektedir.

Hamam Isıtma Sistemleri Nedir?

Hamam ısıtma sistemi kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Hamamlar çok geniş bir metrekareye yayıldıkları için genel bir ısınma maliyeti çok yüksek olacaktır. Fakat projelendirilen ısınma tasarımı ile istenilen alana doğrudan ısı yalıtımı sağlanarak tasarruf gerçekleştirilir. Kısacası elektrikli yerden ısıtma sistemleri yalnızca istediğiniz alanlarda uygulanmaktadır ve ısı dereceleri sensörler ile otomatik bir şekilde ayarlanabilir. Kurulum maliyeti ise işletmeden ve uygulanacak alana göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliği üç ana maddede anlatalım:

Kurulum Ücreti Nedir, Neden Isıtma Sistemleri Tercih Edilmelidir?

  1. Isıtma sistemi kaç metrekareye uygulanacak?
  2. Uygulanan alanda sarfedilen malzeme adet/metre hesabı ne olacak?
  3. Hedeflenen kullanım ömrü ne kadar?

Isıtma Sistemleri Uygulandığı Alanlar

Hamam ısıtma sistemi hamamların vazgeçilmezi ve olmazsa olmazları arasında yer alan göbek taşında sıklıkla kullanılır. Hamam müşterilerinin derilerini yakmayacak fakat çok da soğuk bırakmayacak düzeyde tutmak için ısıtma sistemi istenilen ayarda tutulabilir. Kolayca ısı yalıtımı sağlanarak istenilen seviyeye getirilebilir. Hamamlarda bulunan diğer alanlarda da buhar odaları, saunalarda kullanılabilir.

Yorumlar devre dışı.