Tank ve Silo Isıtma Sistemleri Nedir?

Tank ve Silo Isıtma Sistemleri Nedir?, Tank ve silo ısıtma sistemleri büyük tanklarda kullanılan maddelerin sağlıklı bir şekilde korunması için uygulanır. Eğer bu depolarda gerekli ısınma değerleri sağlanmazsa hassas maddeler çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabilmektedir. Heat tracing elektrikli ısıtma kabloları kendinden regüleli olup, borular, vanalar, tanklar ve buna benzer uygulama alanlarında donmaya karşı güvenilir bir ısı kaynağı sağlar.

Tank ve Silo Isıtma Sistemleri Nedir?

Kapsamlı tanklarda büyük ölçüde çok hassas maddeler depolanmaktadır. Depolanan maddeler için belirli ısı ayarı sağlanmalı ve hava koşullarına göre tankın sıcaklık değerleri korunmalıdır. İstenilen değerlere ulaşmak ve bu sıcaklık değerlerini korumak için heat tracing malzemesi kullanılarak elektrikli ısıtma kabloları önerilir.

Heat Tracing Elektrikli ısıtma kabloları kullanılan alanlar:

  • Petrol
  • Benzin
  • Tarım veya endüstriyel alanlardaki borularda
  • Tanklar
  • Depolar

Petrol, benzin gibi sıvıların depo ve tanklardaki akışkanlığı korumak için ısıtma sistemleri önemli bir etkendir. Sıcaklık gerekli düzeyde tutularak donma ve katılaşmayı önlemek amaçlanır. Kullanılan maddeler kolayca pıhtılaşma eğiliminde olduğu için kullanılan malzeme ve sistem de dikkatlice seçilmelidir. Eğer tank veya depodaki sıcaklık belirli bir seviyede sabitlenmek isteniyorsa ısı düşüşlerini önlemek ve buzlanmanın önüne geçerek sıcaklık düşüşleri kompanse edilerek maksimum performans sağlanır.

Tank İzolasyonu Nasıl Sağlanır?

Tank izolasyon öncelik olarak yalıtım halindeki maddenin korunumu ile ilgilidir. Değişken hava koşulları veya maddelerin pıhtılaşması, form değiştirmesi gibi türlü etkenleri önlemek amacıyla uygulanan bir sistemdir. İzolasyon işlemleri birçok sektörde uygulamak mümkündür. Gıda sektörü, kimyasal sektörleri gibi geniş bir skalada ihtiyaç duyulan ve uygulanması elzem bir izolasyon yöntemidir. Firmamız gerçekleştirdiği petrol firmaları için tank izolasyonunu uygularken petrolün korunmasını, sıcaklığının sabitlenmesini sağlamaktadır. Tank izolasyon uygulaması yapılmazsa birçok önemli sorunla karşı karşıya kalınmaktadır.

Tank ve Silo Isıtma Sistemleri

Kurulan sağlıklı bir izolasyon sistemiyle petrol, benzin gibi önemli maddelerden üst düzey bir performans alınabilmektedir. Yalnızca petrol firmaları için değil, zeytin yağı üreticileri ve bu ürünlerin muhafazasını sağlayan ve imalatını gerçekleştiren firmalar için de izolasyon önemli bir yere sahiptir. Tank izolasyonunda bu türdeki yağların donma tehlikeleri ortadan kaldırılarak sağlıklı ve uygun koşulda üretim aşaması gerçekleştirilir. Tank izolasyon sıcaklığı korunması gereken endüstriyel ürünlerde büyük öneme sahiptir. Popüler firmaların heat tracing ile izolasyon yaptırmalarının altındaki en büyük neden zaman ve para kaybını önlemektir. Eğer siz de profesyonel bir ısınma sistemi uygulamak istiyorsanız, firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yorumlar devre dışı.