Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma Sistemleri, kullanacak olanların aklında birçok soru vardır. Aylık faturası kabarık mıdır, herhangi bir zararı var mıdır, yeterli ısı yayabilir mi gibi. Yerden ısıtma sistemi nedir diye sorarsak, kısaca, ısıtma kabloları kullanılarak yapılan bir ısıtma yöntemidir. Bu sistemle beraber termostat ve sensör kullanılmaktadır. Termostat yardımıyla sizin için yeterli ısı derecesini rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Isı derecesi en fazla 35 santigrat olarak ayarlanabilmektedir. Hamamlarda ve camilerde sıklıkla deneyimlediğiniz bir ısıtma şeklidir.

Yerden Isıtma Sistemleri

Göbek taşına verilen kuvvetli sıcaklık da yerden ısıtma sistemleriyle yapılmakatadır. Yerden ısıtma sistemi, doğalgaz faturanızın üzerinde bir bedel ödemenizi doğurmaz. Aksine daha uygun bir maliyet çıkarır. Bununla beraber dilediğiniz zaman hızlıca bir ısınma sağlayabilirsiniz. Tüm zemini kapsayacak bir şekilde uygulandığı için ısınmaya hemen başlayabilirsiniz. Ülkemizde elektrik pahalılığından dem vurabiliriz fakat doğalgaz ile kıyaslama yaparsak hangisinin daha karlı olduğunu anlarız.

Yerden Isıtma Sistemi mi, Doğalgaz mı?

Yerden ısıtma Ankara, Erzurum, Kars gibi soğukluğuyla ünlü şehirlerimizde oturan vatandaşlarımızın kullanması da oldukça mantıklıdır. Dilerseniz ülkenin en soğuk ikliminde yaşayın, dilerseniz daha sıcak bölgelerde. Hiç fark etmeden bu sistemi uygulayabilirsiniz. Gerekli ısı seviyelerine çıkabildiği için teşekküllü bir yalıtımla dilediğiniz sıcaklığı yakalayabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemi ile doğalgaz arasında hala kararsız mısınız? Gelin size en mantıklı açıklamaları yapalım! Hepimizin malumu olan doğalgaz en yaygın kullanılan ısınma yöntemidir. Çünkü tüm binada doğalgaz hattı bulunur. Bu durum yalnızca ülkemiz içinde geçerli bir uygulamadır.

Yerden Isıtma Sistemleri Markaları

Avrupa’nın birçok ülkesinde doğalgaz, elektriğe çevrilerek kullanıma sunulmaktadır. Yani oradaki insanlar doğalgaz kullanmaz, ısınmak ve türlü ihtiyaçlarını gidermek için yalnızca elektrik kullanırlar. Bu sayede doğalgazın vatandaşın ekonomisinde önemi çok az olur. Ayrıca doğalgaz bilindiği üzere tabiatı gereği tehlike arz eder. Yerden ısıtma straforu kullanılarak daha yalıtımlı bir ısınma sağlarsınız. Doğalgaz ise daha maliyetli bir kurulum aracıdır ve bu maliyetin faturası her zaman aylık olarak kesilir. Evinizde yapılacak ısı izolasyon çalışması sayesinde çok daha uygun bir aylık ödeme sistemine geçebilirsiniz.

Snow Elektrik

Yerden ısıtma kombi ayarı ile mümkün ölçüde ısınmanız gerçekleşir. Piyasada birçok uyumlu kombi çeşidi bulunmaktadır. Ekonomik ve güvenli bir kullanım sunan banyolarda yerden ısıtma ile harika bir banyo keyfi de yaşayabilirsiniz. Islak zeminlerde kullanımının hiçbir tehlikesi bulunmaz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi hamamlarda bu sistem oldukça yaygındır.

Yerden Isıtma Sistemini Neden Kullanmalıyım?

Yerden ısıtma sistemi, kullanılmakta olan zemin için de kurulmaktadır. Sonradan yerden ısıtma yaptırmak isteyenlerin birkaç husus hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Yalıtımın homojen olmasına dikkat etmek gerekiyor. Tam bir ısı kaynağına dönüşmesi için yerleşimi çok iyi olmalıdır. Hastanelerde tavsiye edilen bir ısınma şekli olduğundan herhangi bir mikrop üremesine yol açmaz. Radyatörlü bir ısıtma sistemiyle harika bir enerji tasarrufu elde edersiniz. Bu sistem seralarda sıklıkla kullanılır ve hatırı sayılı ölçüde tasarruf sağlanır. Kullanılacak zeminde profesyonel bir izolasyon uygulanır. Bu da katlar arasında kusursuz bir yalıtım demektir.

Yerden Isıtma

Sonradan yerden ısıtma yapılır mı, diye soracak olursanız, elbette sıklıkla yapılmaktadır. Herhangi bir sorun da doğurmaz. Ortam için yeterli bir metrekare döşemesi gerçekleştirdikten sonra istediğiniz en iyi verimi alabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemi üzerine ne döşenir dersek, seramik ve ahşap akla ilk gelen döşeme imkanlarıdır. Yoğuşmalı kombi yardımıyla dilediğiniz nem oranını elde edebilirsiniz. Yerden ısıtma sistemi hem sağlıklı ve güvenilir, hem de yerden ısıtma sistemi m2 fiyatı olarak uygun maliyet sunar.