Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma


Elektrikli Yerden Isıtma, sistemi bastığınız yerleri sıcacık tutar. Kış aylarının en büyük derdi olan ısınma problemini maliyeti en uygun sistemle gerçekleştirebilirsiniz. Elektrikli ısıtma sistem olarak ısıtma kablosuyla çalışır. Termostat yardımıyla ısı derece ayarlanabilir. Termostat belirli bir derece ısı yalıtımı gerçekleştiğinde tasarruf modunu açarak, fazla elektrik tüketiminin önüne geçer. Böylece faturalarınız ekonomik bir boyut kazanır. Elektrikli yerden ısıtma aylık fatura ne kadar gelir, çok yakar mı? Bu endişeler gayet doğaldır. Sistem içerisinde yer alan sensörler sayesinde sistem kusursuza yakın bir verimle çalışır. Tasarruf moduyla beraber gerekli ısı yalıtımından sonra, elektrik harcamasını durdurur. Bu sayede cebinizin dostu olarak ekonomik anlamda sizi birçok sıkıntıdan kurtarır.

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma, halı üzerinde ideal bir sıcaklığa ulaştığı zaman sensörler vasıtasıyla ısınım durdurularak enerji tasarrufu gerçekleştirilir. Bu değerleri termostat ile dilediğiniz dereceye kadar ayarlayabilirsiniz. Sistem, sizin ayarladığınız ölçüde ısıtmaya devam edecektir, yeterli ve ayarlanan sıcaklığa ulaştığında otomatik enerji tasarrufu devreye girer. Belirlediğiniz zemin üzerinde ısıtıcı kablo döşemesi gerçekleştirilir. Ayaklarınızın altındaki sıcaklığı kontrol etmek amacıyla termostat kullanabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Fiber karbon elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile mükemmel bir ısınma deneyimi yaşarsınız. Metrekareye 100 ya da 150 değerinde watt gücü kullanılır. Uygulandığı yerde herhangi bir ısıtıcı daha çalışıyorsa, bu güç ideal olarak 100w ile sınırlı kalır. Elektrikli yerden ısıtma forum sitelerinde kullanıcıların da rağbet gösterdiği bir ısıtma yöntemidir. Gönül rahatlığıyla bu sistemi yaptırabilirsiniz. Elektrikli yerde ısıtma sistemiyle beraber zeminini tam 35°C dereceye kadar ısıtabilirsiniz. Bu sıcaklık değerleri “0” ve “35” arasında bir kullanım olarak ayarlanabilmektedir. Termostat dilediğiniz ayarlarda programlanmaya elverişlidir. Günün herhangi bir zaman diliminde dilediğiniz ayarları yapabilir ve ısıtma sağlayabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli yerden ısıtma sistemi kullanırken ileride başınızı ağrıtmaması için belirli şeylere dikkat etmek gerekiyor. Bunların başında da ahşap zeminde kullanım şeklidir. Döşeme olarak yapılan bir sistem olduğu için ahşap materyalinin kalınlığı 1 santimetreyi geçmemesi gerekir. Kullanacağınız kablonun ise 10W/m olması şarttır. Bu sayede ahşap zeminde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Aksi takdirde zemin kurur ve çeşitli problemler yaratabilir. Bununla birlikte ıslak zeminde kullanmanız herhangi bir sorun teşkil etmez. Artık yasa gereği her binada bulunan hayat sigortası adı verdiğimiz kaçak akım koruma rölesi sayesinde elektriğiniz kesilir. Yaşanabilecek her türlü aksaklık durumunda da bu sayede gerçek bir koruma edinmiş olursunuz.

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma elektrikli aylık fatura olarak sizi doğalgaz ile ısınmanın ekonomik yükünden kurtarır. Bir sefere mahsus yapacağınız sistem kurulumu ile birlikte yıllarca harika bir ısınma gerçekleştirebilirsiniz. Isıtma sistemi kurulum açısından da çok kolaydır. Tek başınıza hiçbir zorluk yaşamadan kurulumu gerçekleştirebilir, en ufak bir sorun halinde destek hattından yardım alabilirsiniz. Seramik üzerine uygulanırken, üç milimetre kalınlık ölçüsünde bir şilte koyulur. Şiltenin üzeri özel bir yapıştırıcı sayesinde kaplanır ve ısıtma sistemi uygulanır.

Snow Elektrik

Artık doğalgazdan kurtuldum,” “Hem ucuz hem kaliteli hem de pratik” olarak kullanıcıların elektrikli yerden ısıtma yorumları yaptıklarını çevrenizden de duyabilirsiniz. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatları ise metrekare başına 20-30 euro arasında değişiklik gösterir. Elektrik kesilince ısınamam diyorsanız, bu, büyük bir handikap değildir. Elektrik gidince her sistemin gittiğini, kombinin de buna dahil olduğunu unutmayın. Bu yüzden kısa süreli yaşanacak elektrik problemlerini göz önüne alarak seçim yapmamanızı öneririm. Bazı Camilerde bu sistem sıklıkla kullanılmaktadır. Ayağınızın altındaki o sıcacık bir doku hissini veren şey elektrikli yerden ısıtma sistemidir.